Wycieczka do Drezna

2023-01-03

W dniu 20 grudnia 2022 roku grupa 63 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Drezna.

Celem wycieczki byÅ‚o poznanie historii i zabytków tego piÄ™knego miasta, ale także Jarmark ÅšwiÄ…teczny, czyli w jÄ™zyku niemieckim Weihnachstsmarkt. WizytówkÄ… miasta jest barokowy paÅ‚ac Zwinger wraz z bezcennymi obrazami i rzeźbami, takimi jak: "Madonna SykstyÅ„ska" Rafaela Santi, czy dzieÅ‚a Rubensa. Na Starym MieÅ›cie podziwialiÅ›my Pochód Elektorów Saskich, ogromne, ponad 100-metrowe porcelanowe dzieÅ‚o, a także cud architektoniczny Frauenkirche - koÅ›cióÅ‚ niemal doszczÄ™tnie zniszczony podczas II wojny Å›wiatowej i na nowo z detalami odtworzony. Na koniec wycieczki wszyscy jej uczestnicy przespacerowali siÄ™ przez Jarmark ÅšwiÄ…teczny delektujÄ…c siÄ™ miÄ™dzy innymi Kinderponczem czy gorÄ…cÄ… czekoladÄ… oraz dokonujÄ…c drobnych, pamiÄ…tkowych zakupów.