Wyprawa przyrodnicza

2019-05-27

W piątek, 24 maja, klasy 1a i 1c udały się ze swoimi wychowawczyniami panią Iwoną Olszewską i panią Irminą Inerowicz na wycieczkę krajoznawczą do Poznania i Uzarzewa.

Na początku wyprawy pierwszoklasiści podziwiali wspaniałą Palmiarnię, która jest jednym z najstarszych w Europie tego typu ogrodem. Uczniowie obejrzeli piękne rośliny krajowe oraz egzotyczne. Ekscytującym miejscem było akwarium pełne egzotycznych, ogromnych ryb. Wrażenia te były wzbogacone dźwiękami żywych ptaków, szumem wody. Dzieci bardzo wytrwale podążały za przewodnikiem, który barwnie opowiadał o roślinach, zwierzętach, przedstawiał ciekawostki o przyprawach z całego świata. Nie można było przegapić owoców na drzewkach: cytryn, limonek, pomarańczy, fig czy grapefruitów. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły ogromnych rozmiarów okazy kaktusów. Przy wyjściu z Palmiarni znajduje się sklepik z pamiątkami, w którym dzieci nabyły pamiątki oraz egzotyczne drobiazgi.

Z Palmiarni uczniowie przejechali autokarem do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Po zwiedzeniu wystawy zwierząt leśnych i egzotycznych dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Zwierzęta w czterech porach roku” i poznały cykl życia dzikich zwierząt, zmiany zachodzące w przyrodzie w ciągu roku, układały puzzle.

Wycieczka była bardzo udana i atrakcyjna. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń, a zakupione pamiątki i wykonane zdjęcia będą nam przypominać wspaniale spędzony wspólnie czas.