Wystawa pamięci

2017-12-09

Wystawa zdjęć zabytkowych cmentarzy powiatu gnieźnieńskiego, autorstwa pana Zbigniewa Burchardta z Czerniejewa, prezentowana w holu naszej szkoły, poświęcona jest problemowi uszanowania starych grobów i polskich tradycji.

AkcjÄ™ charytatywnÄ… porzÄ…dkowania zapomnianych cmentarzy, którÄ… organizowaÅ‚a w naszej szkole pani Emilia Urbaniak-Kmiecik, zwieÅ„czyÅ‚a wystawa fotograficzna ufundowana przez autora zdjęć, pana Zbigniewa Burchardta. PrzepiÄ™kne, nastrojowe zdjÄ™cia można podziwiać w holu naszej szkoÅ‚y. DziÄ™ki uprzejmoÅ›ci i pomocy wielu osób, wymienionych w artykule „Cmentarze Trzech Kultur”, mogliÅ›my wziąć udziaÅ‚ w „Å»ywej lekcji historii”, okazać szacunek zmarÅ‚ym, zapomnieć na chwilÄ™ o maÅ‚ostkowych problemach dnia codziennego, zapalić znicze na zabytkowych grobach osób nam nieznanych, dopeÅ‚nić polskiej tradycji nawiedzania grobów w Dniu Wszystkich ÅšwiÄ™tych. Przed nami kolejne Å›wiÄ™ta – Boże Narodzenie, podczas których znów wielopokoleniowo zadbamy o uÅ›wiÄ™cenie polskich tradycji.