Z wizytÄ… w Brnie

2021-08-21

W dniach 27.06 - 01.07 na zaproszenie dyrekcji, społeczności szkolnej oraz lokalnej, reprezentacja naszej szkoły gościła w szkole partnerskiej w Brnie.

Podczas kilkudniowej wizyty, uczestnicy wyjazdu w skÅ‚adzie: dyrektor szkoÅ‚y p. RadosÅ‚aw Sobkowiak, wiceyrektor p. Magdalena SkupiÅ„ska, p. Justyna Formalik oraz p. Magdalena MaÅ‚olepsza mieli okazjÄ™ poznać Brno, czyli miasto poÅ‚ożone w poÅ‚udniowo-wschodnich Czechach, na Morawach. To ważny oÅ›rodek naukowy, kulturalny i turystyczny. Jest stolicÄ… kraju i tuż po Pradze drugim co do wielkoÅ›ci miastem w Czechach. Wizyta rozpoczęła siÄ™ od oficjalnego powitania w Szkole Podstawowej Masarykova, przez grono pedagogiczne oraz uczniów. Delegacja miaÅ‚a okazjÄ™ zwiedzić budynek szkoÅ‚y, wchodzić do sal lekcyjnych, stoÅ‚ówki, Å›wietlicy. A także podpatrzeć pracÄ™ nauczycieli oraz uczniów. ByÅ‚ to czas wymiany wiedzy, metod, technik i dziaÅ‚aniami wykorzystywanymi podczas zajęć.Powodem spotkania w szkole byÅ‚o m.in. wrÄ™czenie przez dyrektora p. RadosÅ‚awa Sobkowiaka certyfikatów, nagród oraz pamiÄ…tkowych upominków dla uczestników "VIII MiÄ™dzynarodowej Olimpiady JÄ™zyka Angielskiego". Uczestnicy wyjazdu mieli okazjÄ™ uczestniczyć w uroczystym zakoÅ„czeniu roku szkolnego w tamtejszej szkole. ByÅ‚a to okazja do zaplanowania podjÄ™cia wspólnych dziaÅ‚aÅ„, które bÄ™dÄ… sÅ‚użyć rozwojowi caÅ‚ej spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej oraz lokalnej w ramach wspóÅ‚pracy miÄ™dzynarodowej. Ponadto, uczestnicy wyjazdu spotkali siÄ™ z przedstawicielem wÅ‚adz miasta Brna. W ramach delegacji, reprezentacja SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 w Gnieźnie spotkaÅ‚a siÄ™ z Konsul GeneralnÄ… RP w Ostrawie p. IzabellÄ… WoÅ‚Å‚ejko - Chwastowicz. To nowe doÅ›wiadczenie niewÄ…tpliwie wpÅ‚ynęło na pogÅ‚Ä™bienie dalszej wspóÅ‚pracy miÄ™dzy szkoÅ‚ami oraz promowanie placówki na arenie miÄ™dzynarodowej.