Z wizytÄ… w Rumunii

2019-10-10

W pierwszym tygodniu października delegacja naszej szkoły wyjechała do zaprzyjaźnionej placówki, Szkoły Podstawowej nr 2 w Sibiu, w Rumunii.

Podczas kilkudniowej wizyty uczestnicy wyjazdu zwiedzili piÄ™kne miasto bÄ™dÄ…ce sercem Transylwanii. Miasto to uchodzi za najpiÄ™kniejsze miasto nie tylko Transylwanii, ale i caÅ‚ej Rumunii. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Już w drugim dniu wizyty delegacja naszej szkoÅ‚y zaproszona zostaÅ‚a na spotkanie z wiceprezes Rady Powiatu Sibiu, paniÄ… Christine Manta-Klemens, wieczorem natomiast wszyscy udali siÄ™ na balet, przedstawienie z udziaÅ‚em tancerzy z Poznania. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili miÄ™dzy innymi budynek tutejszej Synagogi, KoÅ›cióÅ‚ Ewangelicki, BibliotekÄ™ UniwersyteckÄ…, Muzeum Brukenthal, pobliskie miasteczko Cisnadioara, Muzeum Astry oraz wziÄ™li udziaÅ‚ w "jesiennych zbiorach" na Placu Transylwanii. Gospodarze przyjÄ™li grupÄ™ z Gniezna bardzo ciepÅ‚o i zadbali o to, by poczuli siÄ™ „jak u siebie w domu”.