Z wizyt─ů w Rumunii

2019-10-10

W pierwszym tygodniu października delegacja naszej szkoły wyjechała do zaprzyjaźnionej placówki, Szkoły Podstawowej nr 2 w Sibiu, w Rumunii.

Podczas kilkudniowej wizyty uczestnicy wyjazdu zwiedzili pi─Ökne miasto b─Öd─ůce sercem Transylwanii. Miasto to uchodzi za najpi─Ökniejsze miasto nie tylko Transylwanii, ale i ca┼éej Rumunii. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Ju┼╝ w drugim dniu wizyty delegacja naszej szko┼éy zaproszona zosta┼éa na spotkanie z wiceprezes Rady Powiatu Sibiu, pani─ů Christine Manta-Klemens, wieczorem natomiast wszyscy udali si─Ö na balet, przedstawienie z udzia┼éem tancerzy z Poznania. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili mi─Ödzy innymi budynek tutejszej Synagogi, Ko┼Ťció┼é Ewangelicki, Bibliotek─Ö Uniwersyteck─ů, Muzeum Brukenthal, pobliskie miasteczko Cisnadioara, Muzeum Astry oraz wzi─Öli udzia┼é w "jesiennych zbiorach" na Placu Transylwanii. Gospodarze przyj─Öli grup─Ö z Gniezna bardzo ciep┼éo i zadbali o to, by poczuli si─Ö „jak u siebie w domu”.