Z życzliwością nam do twarzy - niebieskie motyle

2021-06-19

Klasa 2 c z wychowawcą Blanką Szczepanowską odpowiadając na zaproszenie pani Magdaleny Małolepszej wzięła udział w akcji poszerzającej wiedzę o dzieciach ze spektrum autyzmu i z chorobą Aspergera.

Dzieci ubrane na niebiesko namalowały na zajęciach plastycznych niebieskie motyle, obejrzały film o dziewczynce, która zapoznała nas z problemami swoich rówieśników, np o innym postrzeganiu codzienności, wrażliwości na hałas, zapach, kolory, o potrzebie planowania dnia, aby wszystko toczyło się ustalonym trybem, ponieważ takie postępowanie daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Pani Anita Gawron zaprosiła wszystkich do zabawy z chustą animacyjną i niebieskimi balonikami. Uczniowie klasy 2c mieli okazję nie tylko na wesoło spędzić czas, ale przekazały dzieciom z ośrodka w Jarosławiu radosny uśmiech, wsparcie i życzliwe pozdrowienia.

#challangeniebieskiemotyle2021 - Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu u dzieci oraz przekazanie niebieskiej iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jesteśmy z Wami NIEBIESKIMI MOTYLAMI ! ❤️