Zaczarowany bajek świat - pasowanie klas I na czytelników biblioteki szkolnej

2024-02-10

W dniach 08 lutego i 09 lutego 2024r. uczniowie klas I zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej biblioteki. W czwartek pasowane zostały klasy Ic i Id, a w piątek klasy Ia i Ib. Dzieci zostały wprowadzeni w zaczarowany świat książek, który od tej chwili będą mogli samodzielnie odkrywać w naszej bibliotece.

Spotkanie rozpoczęło siÄ™ od zgadywanek i wysÅ‚uchania fragmentów bajek, które zaprezentowali uczniowie z klasy 5c- Tosia Dudczak i Marcel KuczyÅ„ski. Dzieci zostaÅ‚y także zapoznane z zasadami korzystania z nasze biblioteki. Po wspólnej zabawie pierwszoklasiÅ›ci  zÅ‚ożyli uroczyste  Å›lubowanie. Wreszcie  przyszedÅ‚ czas na wypożyczenie  z biblioteki pierwszej bajki. To ten najbardziej oczekiwany przez dzieci moment. Każdy uczeÅ„ otrzymaÅ‚ także legitymacjÄ™ czÅ‚onka biblioteki, w której wypisane zostaÅ‚y proÅ›by książki  oraz sÅ‚odkÄ… niespodziankÄ™.
GÅ‚ównym celem imprezy byÅ‚o przyciÄ…gniÄ™cie najmÅ‚odszych czytelników szkoÅ‚y do biblioteki, która ma im siÄ™ kojarzyć z miejscem radosnym i bezpiecznym. Miejscem, które bÄ™dÄ… chÄ™tnie odwiedzać.
             MaÅ‚ym czytelnikom życzymy wspaniaÅ‚ych przygód w Å›wiecie książek i zapraszamy do biblioteki szkolnej.