Zdrowe śniadanie to jest to!

2017-11-08

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Śniadania i Gotowania. Uczniowie klasy 3d wraz ze swoją wychowawczynią, panią Iwoną Olszewską włączyli się do akcji „Śniadanie daje moc”.

Podczas cyklu zajęć edukacyjnych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą prawidłowego zdrowego żywienia, poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz dowiedzieli się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W oparciu o zdobytą wiedzę uczniowie pracując w grupach wykonali „piramidy żywieniowe” oraz ubrani w kolorowe fartuszki przygotowali smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki. Na zakończenie zajęć trzecioklasiści wspólnie spożywali drugie śniadanie. To był bardzo miły i „smaczny” dzień, a dzieciaki miały ogromną frajdę.