Zdrowe ┼Ťniadanie to jest to!

2017-11-08

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzie┼ä Zdrowego ┼Üniadania i Gotowania. Uczniowie klasy 3d wraz ze swoj─ů wychowawczyni─ů, pani─ů Iwon─ů Olszewsk─ů w┼é─ůczyli si─Ö do akcji ÔÇ×┼Üniadanie daje mocÔÇŁ.

Podczas cyklu zaj─Ö─ç edukacyjnych uczniowie obejrzeli prezentacj─Ö multimedialn─ů dotycz─ůc─ů prawid┼éowego zdrowego ┼╝ywienia, poznali 12 zasad zdrowego od┼╝ywiania oraz dowiedzieli si─Ö, ┼╝e ┼Ťniadanie to najwa┼╝niejszy posi┼éek dnia. Dzi─Öki niemu dzieci maj─ů energi─Ö do nauki, lepiej koncentruj─ů si─Ö podczas lekcji i maj─ů si┼é─Ö do zabawy. To najlepszy start w nowy dzie┼ä! W oparciu o zdobyt─ů wiedz─Ö uczniowie pracuj─ůc w grupach wykonali „piramidy ┼╝ywieniowe” oraz ubrani w kolorowe fartuszki przygotowali smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki. Na zako┼äczenie zaj─Ö─ç trzecioklasi┼Ťci wspólnie spo┼╝ywali drugie ┼Ťniadanie. To by┼é bardzo mi┼éy i „smaczny” dzie┼ä, a dzieciaki mia┼éy ogromn─ů frajd─Ö.