Zdrowie na talerzu

2017-04-12

W ramach edukacji zdrowotnej zaprosiłam do naszej świetlicy specjalnych gości – przedstawicieli firmy Bonduelle z Poznania – mówi pani Grażyna Paulus, kierowniczka świetlicy szkolnej.

Spotkanie odbyÅ‚o siÄ™ w dwóch turach: dla najmÅ‚odszych uczniów – klas 2d, 2f, 3a wraz z wychowawcami oraz dla starszych uczniów – klas 4b, 4c, 5a. Dzieci uczestniczyÅ‚y w pokazie multimedialnym na temat ważnoÅ›ci zdrowego odżywiania oraz ruchu na Å›wieżym powietrzu. PoznaÅ‚y najważniejsze zasady „co jeść, a czego unikać”, co to jest piramida żywienia. Dwie panie przygotowaÅ‚y to spotkanie bardzo ciekawie, zachÄ™cajÄ…c dzieci do dyskusji. Ogromna maskotka Kukurydza z logo firmy na fartuszku dodatkowo uatrakcyjniaÅ‚a to spotkanie. CaÅ‚ość prezentacji panie podsumowaÅ‚y konkursami z ciekawymi nagrodami oraz degustacjÄ… gorÄ…cej kukurydzy. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom bardzo siÄ™ podobaÅ‚o.