Ziemniaczany wtorek w świetlicy

2017-10-30

We wtorek, 24 października, w świetlicy szkolnej zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka. Ciekawe zajęcia i konkursy, które przygotowała pani Małgorzata Strzelecka, dotyczyły tego popularnego, jesiennego warzywa.

PopoÅ‚udniowe spotkanie, w którym uczestniczyÅ‚y dzieci uczÄ™szczajÄ…ce do Å›wietlicy oraz jedna zaproszona klasa, rozpoczęło wspólne przypomnienie wiadomoÅ›ci o ziemniaku. NastÄ™pnie uczniowie odgadywali zagadki. Kolejnym punktem byÅ‚y zajÄ™cia plastyczne, podczas których dzieci wykonywaÅ‚y w grupach prace na temat „Pani JesieÅ„”. WykorzystywaÅ‚y do tego stemple z ziemniaka. Dużo radoÅ›ci dostarczyÅ‚y konkursy, m.in. rzut ziemniakiem do celu, wyÅ›cigi z ziemniakiem na Å‚yżce, czy prowadzenie ziemniaka kijem do unihokeja. Przy takiej okazji nie mogÅ‚o też zabraknąć oryginalnego poczÄ™stunku, czyli ziemniaków w mundurkach.