Złote i srebrne medale naszych badmintonistek

2019-11-07

┼Üwietnie spisa┼éy si─Ö nasze reprezentantki w Mistrzostwach Gniezna w dru┼╝ynowym badmintonie ÔÇô wywalczy┼éy z┼éote i srebrne medale. Gratulujemy!

W ┼Ťrod─Ö, 6 listopada, w hali sportowej Szko┼éy Podstawowej nr 8 odby┼éy si─Ö Mistrzostwa Miasta Gniezna w dru┼╝ynowym badmintonie dziewcz─ůt w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci rocznik 2007 i m┼éodsi oraz Igrzyska M┼éodzie┼╝y rocznik 2006 i 2005. W turnieju udzia┼é wzi─Ö┼éo 6 dru┼╝yn w ka┼╝dej kategorii: SP nr 3, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP Milenium oraz SP Rodzice Dzieciom. Turniej rozegrany zosta┼é w dwóch grupach. W Igrzyskach Dzieci nasz─ů dru┼╝yn─Ö reprezentowa┼éy: Kinga Pietrzak, Monika Kuczy┼äska i Tatiana Jankowska. Reprezentacja naszej szko┼éy wygra┼éa swoj─ů grup─Ö i w pó┼éfinale nasze badmintonistki wygra┼éy z SP nr 9. W meczu o I miejsce nasza wspania┼éa ekipa pokona┼éa SP nr 8 i tym samym nasza dru┼╝yna b─Ödzie reprezentowa─ç miasto Gniezno w Mistrzostwach Powiatu.

W kategorii Igrzysk M┼éodzie┼╝y nasz─ů szko┼é─ů reprezentowa┼éy: Julia Grzybowska i Weronika Hajny, które po wygraniu swojej grupy i w pó┼éfinale wygrywaj─ůc z SP Milenium wesz┼éy do fina┼éu. W ostatnim meczu nasze dziewczyny uleg┼éy wprawdzie gospodarzom turnieju SP nr 8, ale ostatecznie zaj─Ö┼éy wysokie II miejsce. Uroczystego wr─Öczenia pucharów i medali dla najlepszych dru┼╝yn dokona┼é pan Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. Opiekunami naszych dru┼╝yn byli: pani Karolina Gruberska i pan Piotr ┼Ümigórski.