ZÅ‚ote i srebrne medale naszych badmintonistek

2019-11-07

Świetnie spisały się nasze reprezentantki w Mistrzostwach Gniezna w drużynowym badmintonie – wywalczyły złote i srebrne medale. Gratulujemy!

W Å›rodÄ™, 6 listopada, w hali sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 8 odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Miasta Gniezna w drużynowym badmintonie dziewczÄ…t w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci rocznik 2007 i mÅ‚odsi oraz Igrzyska MÅ‚odzieży rocznik 2006 i 2005. W turnieju udziaÅ‚ wzięło 6 drużyn w każdej kategorii: SP nr 3, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP Milenium oraz SP Rodzice Dzieciom. Turniej rozegrany zostaÅ‚ w dwóch grupach. W Igrzyskach Dzieci naszÄ… drużynÄ™ reprezentowaÅ‚y: Kinga Pietrzak, Monika KuczyÅ„ska i Tatiana Jankowska. Reprezentacja naszej szkoÅ‚y wygraÅ‚a swojÄ… grupÄ™ i w póÅ‚finale nasze badmintonistki wygraÅ‚y z SP nr 9. W meczu o I miejsce nasza wspaniaÅ‚a ekipa pokonaÅ‚a SP nr 8 i tym samym nasza drużyna bÄ™dzie reprezentować miasto Gniezno w Mistrzostwach Powiatu.

W kategorii Igrzysk MÅ‚odzieży naszÄ… szkoÅ‚Ä… reprezentowaÅ‚y: Julia Grzybowska i Weronika Hajny, które po wygraniu swojej grupy i w póÅ‚finale wygrywajÄ…c z SP Milenium weszÅ‚y do finaÅ‚u. W ostatnim meczu nasze dziewczyny ulegÅ‚y wprawdzie gospodarzom turnieju SP nr 8, ale ostatecznie zajęły wysokie II miejsce. Uroczystego wrÄ™czenia pucharów i medali dla najlepszych drużyn dokonaÅ‚ pan Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. Opiekunami naszych drużyn byli: pani Karolina Gruberska i pan Piotr Åšmigórski.