Zmagania ósmoklasistów z językiem angielskim

2019-01-02

W środę, 12 grudnia, odbył się konkurs języka angielskiego dla klas ósmych. We wrześniu ósmoklasiści sprawdzali swoje siły w czytaniu. Tym razem zmierzyli się ze słuchaniem ze zrozumieniem oraz gramatyką.

Część gramatyczna okazaÅ‚a siÄ™ sporym wyzwaniem bo poziom trudnoÅ›ci zadaÅ„ byÅ‚ dość wysoki, ale kilkoro uczniów osiÄ…gnęło znakomite wyniki. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Sypniewska z klasy 8a, zdobywajÄ…c 16 punktów (na 20 możliwych). Drugie miejsce zajÄ…Å‚ Wojciech RÄ…czka (kl. 8d), który zdobyÅ‚ 15 pkt. Trzecie miejsce zajÄ™li ex aequo MichaÅ‚ StefaÅ„ski (8d) oraz Zuzanna Iglewska (8a). Druga część konkursu polegaÅ‚a na wysÅ‚uchaniu nagraÅ„ w jÄ™zyku angielskim i wykonaniu trzech zadaÅ„. OkazaÅ‚o siÄ™, że uczniowie naszej szkoÅ‚y doskonale radzÄ… sobie ze zrozumieniem tekstów i tutaj lista zwyciÄ™zców jest dość dÅ‚uga. Pierwsze miejsce zdobyli: Zuzanna Iglewska (8a), Filip Imbiorowicz (8d), MichaÅ‚ StefaÅ„ski (8d) i Joanna Sypniewska (8a). Zdobyli oni maksymalnÄ… ilość punktów. Na drugim miejscu znaleźli siÄ™ Martyna SzymaÅ„ska (8a) oraz Julia Purol (8d). Trzecie miejsce zdobyli ex aequo: Julia Gal, MichaÅ‚ RÄ…czka, Wojciech RÄ…czka oraz Eryk Wegner (wszyscy z klasy 8d).

– Wszystkim zwyciÄ™zcom gratulujemy. Wkrótce odbÄ™dzie siÄ™ ostatnia część tego konkursu, sprawdzajÄ…ca umiejÄ™tność pisania w jÄ™zyku angielskim. GorÄ…co zachÄ™cam do wziÄ™cia w niej udziaÅ‚u. Na koniec, zliczymy punkty ze wszystkich sprawdzanych umiejÄ™tnoÅ›ci i wyÅ‚onimy mistrza jÄ™zyka angielskiego – mówi pani Paulina Kaliska, organizatorka konkursu.