Znamy zwycięzców konkursu „Moje Gniezno”

2017-12-07

Zadaniem w konkursie fotograficznym było wykonanie przez uczniów zdjęć przedstawiających różne miejsca w Gnieźnie, które mają dla nich szczególne znaczenie. Do współpracy zostali zaproszeni profesjonalni fotograficy, panowie Dawid i Waldemar Stube, właściciele studia fotograficznego FOTOSTUBE, którzy wcielili się w rolę jury.

Nasz konkurs spotkał się także z zainteresowaniem Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego, który ufundował nagrody. Konkurs był dedykowany dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych od klas pierwszych do siódmych. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów. Spośród wszystkich prac zostały wybrane 12 najlepszych. Oceniano je w dwóch kategoriach wiekowych, osobno dla uczniów klas 1-3 i osobno dla klas 4-7. Za najlepsze uznano zdjęcia Gabrieli Baszczyńskiej z kl. 3a i Julii Brzeźniak z kl 7a. Drugie miejsca zajęli: Marta Nowakowska z kl 6b i Adrian Karpiński z kl 2a, a trzecie – Nikola Wojciechowska z kl 4b i Franciszek Rajski z kl 3f. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Adam Kuczyński z kl 5b, Julia Zielińska z kl 4a, Krzysztof Gbur z kl 4d, Aleksandra Świtała kl z kl 3c, Mikołaj Ignasiak z kl 3f, Zuzanna Kaczmarek z kl 3e. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu zostały wyeksponowane na wystawie w holu głównym szkoły. Przy okazji tej wystawy zostały także zaprezentowane zdjęcia z konkursu „Oazy zieleni”, na którego rozstrzygnięcie jeszcze czekamy.