Życzliwość to jest coś!

2018-11-23

W środę, 21 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Obchodzenie tej uroczystości jest wyjątkowo sympatyczne. Wystarczy pozdrowić lub zrobić coś miłego dla innych.

W naszej szkole w tym dniu uczniowie i pracownicy szkoÅ‚y nosili przyczepione do ubrania uÅ›miechniÄ™te buźki. ObowiÄ…zujÄ…cym kolorem ubrania byÅ‚ kolor żóÅ‚ty. Uczniowie klas 1 -3 przygotowali kolorowe baloniki w ksztaÅ‚cie serca i umieÅ›cili je na gazetce w holu szkoÅ‚y (na balonikach byÅ‚y miÅ‚e i życzliwe sÅ‚owa). W caÅ‚ej szkole umieszczono hasÅ‚a o życzliwoÅ›ci. Przygotowano również karteczki „Oderwij i podaruj...”. Każdy mógÅ‚ oderwać fiszkÄ™ z pozytywnÄ… myÅ›lÄ… i wrÄ™czyć jÄ… wybranej osobie. W tym dniu podczas zajęć dzieci bawiÅ‚y siÄ™ przy zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie. WykorzystujÄ…c zabawÄ™ „KÅ‚Ä™bek przyjaźni”, staraÅ‚y siÄ™ powiedzieć sobie coÅ› miÅ‚ego. Przy zabawie „Å»yczliwe sÅ‚ówka” – przypomniaÅ‚y sobie magiczne sÅ‚owa: „proszÄ™”, „dziÄ™kujÄ™”, „przepraszam”, „uÅ›miechnij siÄ™”. Dzieci miaÅ‚y również okazjÄ™ obejrzeć prezentacjÄ™ multimedialnÄ… nt. Dnia Å»yczliwoÅ›ci oraz bajkÄ™ pt. „Dobre maniery – proszÄ™ i dziÄ™kujÄ™” i teledysk do piosenki „Magiczne sÅ‚owa”. Oprócz tego w klasach 1-3 przeprowadzany zostaÅ‚ konkurs na NajpiÄ™kniejszy UÅ›miech. Pierwsze miejsce zajęła w nim Agata Jankowska, drugie – Oliwia Andrzejczak, a trzecie – Oliwia Prus. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Karol Gaca, Amanda Brylewska, Aleksandra Ochotna, Igor Zwiernik i Aneta Nowakowska.

CaÅ‚ość imprezy przygotowaÅ‚a pani Anna Poremska we wspóÅ‚pracy z paniÄ… AnitÄ… Gawron.