┼╗ywa lekcja historii

2017-06-17

W pi─ůtek, 9 czerwca, uczniowie klas 2b, 2e, 3a, 3c, 3e uczestniczyli w zaj─Öciach muzealnych tzw. ÔÇ×┼╝ywego muzeumÔÇŁ na wyspie na jeziorze Jelonek.

Dzi─Öki odtwórcom historycznym dzieci mog┼éy nie tylko dowiedzie─ç si─Ö, ale te┼╝ zobaczy─ç, jak wygl─ůda┼éo ┼╝ycie ludzi 1000 lat temu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem odkrywali odpowiedzi na pytania, dotycz─ůce dawnych czasów: Co jedzono? Co lepiono z gliny? W co si─Ö ubierano? Czy szewc szy┼é tylko buty? Czym zajmowa┼é si─Ö cie┼Ťla? Dlaczego kowal by┼é taki wa┼╝ny? Czym walczono? Na czym grano? – Zaj─Öcia by┼éy bardzo ciekawe, bo dzieci mog┼éy „dotkn─ů─ç” historii, zobaczy─ç zapomniane dzi┼Ť czynno┼Ťci, pos┼éucha─ç interesuj─ůcych opowie┼Ťci. Dowiedzia┼éy si─Ö w ten sposób bardzo du┼╝o o ┼╝yciu codziennym we wczesnym ┼Ťredniowieczu. To by┼é bardzo ciekawie sp─Ödzony czas – podsumowuje pani Anna Poremska, wychowawczyni klasy 2b.